Sizden Gelenler YAZILAR

Doğa ve İnsan

Doğa insanlığın neslini sağlıklı bir biçimde sürdürebilmesi için muhtaç olduğu çok değerli bir unsurdur.İnsanlar bunun farkında olmakla birlikte zevkleri uğruna konforlarından hiç bir şekilde vazgeçememektedirler. Elindeki kağıt parçasını kaygısız bir şekilde etrafa saçacak kadar da düşüncesizdirler.Hastalıkların artmasından çevre kirliliğinin ne kadar rahatsız edici bir durum olduğundan bahsederken aynı zamanda çimenleri ezecek, çocuğunun çiçek yapraklarını koparmasını izleyecek ve kötü bir örnek olacak kadar da endişesizdirler.

Doğa yüce yaratıcı tarafından insanlığa emanet edilmiş eşsiz bir güzelliktir.Zamanla insanoğlu bu emanete sahip çıkamamaış ve bunun karşılığının karşılığında ise bu hatanın bir getirisi olarak çeşitli hastalıklar ve kirli bir çevre ile karşılaşmıştır.İnsanoğlu yüzyıllardır yaşamak için savaşmıştır.Sonrasında bu savaşın gayesi değişmiş artık tüm çabalar lüx bir hayat elde etmek için sarf edilmiştir.

Doğa insanların bu ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayamayacak kadar narin ve temizdir.
yalnız insanoğlunun unuttuğu çok önemli bir nokta vardır ki oda “doğanın insanlara muhtaç olmaması,insanların doğaya muhtaç olmasıdır” İnsanlar doğanın sonunu getireceklerinin farkında olabilirler fakat bu sonun aynı zamanda kendi sonlarının olacağının farkında değillerdir.
Sonuç olarak çevremize iyi bakmalı bizlerden sonra yaşayacak insanlar için temiz bir doğa bırakmalıyız.
Unutmayın doğa hepimizin.

Zeynep SASA

BENZER KONULAR

Yorum Yap

 


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/cografyalar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309